Su Deposu, Su Deposu Çeşitleri Nelerdir?


Su deposu, insanların değişik ihtiyaçlarına göre pek çok çeşidi bulunmaktadır. Kısaca ifade etmek gerekirse; beton, paslanmaz çelik, polyester ve polietilen su depoları olmak üzere pek çok depo çeşidi bulunmaktadır.

Su deposu, çeşitleri karşılaştırıldığında günümüzde sıkça kullanılmaya başlanan polyester su depoları ve polietilen su depolarıdır. Söz konusu depoların tercih edilmesinde pek çok neden vardır. Polyester su depoları ve polietilen su depolarının tercih edilme sebeplerini şu şekilde sıralamak mümkündür:


Su Deposu, Tercih Edilme Sebepleri


  • Su Deposu, Polyester su deposu ve polietilen su deposu olmak üzere iki depo çeşidi de sağlık problemlerine sebebiyet vermeyecek ham maddeden üretilmektedir
  • Diğer su deposu çeşitleriyle karşılaştırıldıklarında yosunlaşma ve bakteri üretme oranları yok denecek kadar azdır.
  • Polde Plastik A.Ş'nin ürettiği su deposu ürünlerinin iç temizliğin yapılması oldukça basit ve hızlıdır.
  • Üretmiş olduğumuz su depolarının donma gibi risklere karşı tam koruma sağlar.
  • Polyester su deposu ve polietilen su deposu dayanıklı ve esnek yapıları sayesinde kırılma, çatlama gibi durumlara karşı dayanıklıdır.
  • Su deposu, çeşitlerimiz talebe göre istenen boyutlarda ve miktarlarda üretilebilmektedir.


Su deposu, içme suyunun mevcut olmadığı Batı kırsal bölgelerde bulunan mülkler için hayati bir kaynaktır. Su depoları ayrıca kentsel veya peri-kentsel bölgelerdeki evler için de kurulabilir. Çoğu durumda, su tanklarınız çatınızdan yağmur suyu ile doldurulacaktır, ancak bazı durumlarda tanklarınız kuyu suyuna bağlı olabilir veya bir su taşıma hizmetinden gelen suyla dolu olabilir.

Suyun dikkatli bir şekilde toplanması ve depolanmasıyla ilgili bu basit ipuçlarını takip etmek, mülkünüzdeki su depolarından gelen suyun, kullanım amacına uygun olarak içmek için uygun ve güvenli olduğundan emin olmanıza yardımcı olacaktır.

Teklif Al